Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Orbánt bohócként ábrázolta a német tévé – fotó, videó
szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Bohócként ábrázolta a német NDR közszolgálati televízió Orbán Viktort. A felvételen a figura a magyar kormányfő szavait ismételte meg, amelyekkel egy korábbi, Magyarországgal foglalkozó németországi gyerekműsort kritizált.
A Zapp című műsorban levetített felvételen az Orbán-bohóc megismételte a valódi Orbán szavait, miszerint a magyar tévéből repülnének a szerkesztők, ha olyan gyerekhíradót készítettek volna, mint amilyet a német közszolgálati tévések.
A Külügyminisztérium szerint azonban valótlanul mutatták be a tényeket a műsorban.
Az M1 szerdai Az Este című műsorában a Hír24 szerint Kumin Ferenc nemzetközi kommunikációért felelős helyettes államtitkár pedig azt mondta, Magyarország megbízásából egy szakértőkből álló jogászcsapat vizsgálja Berlinben, hogy a német médiaszabályozás alapján milyen lehetőségei vannak a panaszos magyar félnek jogai érvényesítésére.
ndr.de
Az NDR a mostani bohócos műsorban – amelyben megismételték a magyar hivatalos körökben felháborodást keltett gyerekhíradó-részletet is – végül is azt a mondanivalót szűrték le, hogy a magyar kormányfő nem bírja elviselni a kritikát.
ndr.de
E szerint számára csak az a hír, amely rá nézve pozitív. Más szóval az inkriminált gyerekhíradó valójában csak az igazságot mondta ki – állapítják meg összegzésükben.
A nyugdíjasok 70 százaléka inkább választaná az általános 5 százalékos élelmiszeráfát, mint a részükre a kormány által beígért teljes áfa-visszatérítést a zöldség és gyümölcs vásárlása után.
Hogyan változtathatunk az életmódunkon anélkül, hogy néhány hét alatt feladnánk? Miért káros, ha végletekben gondolkozunk? Belefér a kiegyensúlyozott táplálkozásba a sütemény?