Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

Farkas Zoltán
Szerzőnk

Farkas Zoltán

Farkas Zoltán HVG Hetilap

Hitelességi próba

Minél később sikerül megfordítani az infláció trendjét, nem árbefagyasztásokkal, hanem organikusan, annál nagyobb ára lesz – mondja Surányi György egyetemi tanár, a Magyar Nemzeti Bank korábbi kétszeres elnöke, aki úgy véli, az év vége felé recesszióba jut a magyar gazdaság.

Farkas Zoltán HVG Hetilap

Padlófék

Pánikszerűen, hatalmasat emelt az alapkamaton kedden a  Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsa. Most először adta jelét annak, hogy az eddiginél nagyobb szigorra is hajlandó a forint árfolyamának védelmében és az infláció elleni küzdelemben.

Farkas Zoltán Gazdaság

Surányi György Nagy Mártonról: Egy vizsgán megbuktatnám

„Az inflációt könnyű előidézni, annál nehezebb megszüntetni” – idézte a tavaly októberben elhunyt Kornai Jánost Surányi György, a Magyar Nemzeti Bank korábbi kétszeres elnöke az akadémiai Stádium 28 kör szerdai fórumán a FUGA-ban. A megszüntetés nehézségeit taglalva Bod Péter Ákos ­– szintén egykori jegybankelnök – azt az aggályát fogalmazta meg, hogy Magyarországon az infláció hosszabb ideig tart majd, mint másutt.

Farkas Zoltán HVG Hetilap

Kigombolom, begombolom

A pénzügyi szektor finanszírozza a haderőfejlesztést, az energetikai és a távközlési cégek pedig a légi utasokkal karöltve a gazdag háztartások áram- és gázszámlájának nagy részét – ez az abszurditás a jövő évi költségvetés fő jellemzője.

Farkas Zoltán hvg360

A horvátoknál már jön az euró, Magyarország csak távolodik tőle

Magyarország az euró bevezetésének egyetlen feltételét sem teljesíti, holott néhány éve majdnem mindnek eleget tett, és csak a szándékon múlott, hogy átveszi-e a közös valutát. A politikai döntés a halogatás, az ár a forint rendkívüli sebezhetősége és gyors értékvesztése, legfrissebben az euróval szembeni 400 forintos árfolyamhatár áttörése.

Farkas Zoltán hvg360

A kamatemelés mint az infláció elleni csodafegyver? Matolcsy az élen, de hol a forint?

A világ nagy központi bankjai az infláció gyorsulása ellenére csak vonakodva, talán késlekedve szánták rá magukat kamatemelésre. Négy évtizede a Fed híres elnöke, Paul Volcker még húsz százalék fölé vitt kamattal törte le a 15 százalékos drágulást, igaz, recesszió lett a vége. Mire jó akkor a jegybanki politika meghatározó eszköze? Világmagyarázat Surányi György, Király Júlia és Csaba László közreműködésével.

Farkas Zoltán HVG Hetilap

Hiányjelentés

Szinte meg sem érzi a magyar gazdaság a környezetében halmozódó konfliktusokat – véli a kormány. Szerinte Magyarország száguld tovább az emelkedő pályán, a költségvetési hiány és az államadósság pedig kiigazítás nélkül is úgyszólván automatikusan csökken.

1
8 9 10 11 12
26