#interjú
Hogy milyen kapcsolódási pontjai vannak a szülői és a vezetői szerepnek, többször napirenden volt
Dojcsák Dalma emberi jogi jogász a Társaság a Szabadságjogokért ügyvezető igazgatójaként 50 munkatárs feladatait koordinálja. Meggyőződése, hogy minél több a szabadság egy társadalomban, annak tagjai annál boldogabban élhetnek. Kónya László a Deutsche Telekom IT Solutions ügyvezető igazgatójaként mintegy 5000 munkavállalóért felel. Hisz abban, hogy vezetőként kollégái önmegvalósítását kell támogatnia. Két távoli világ, de képviselői közt nem a távolság, hanem az összhang a szembetűnő. Gesztusokból, fél szavakból értik egymást, és nagyon hasonlóan gondolkodnak a vezetői szerepről is. Kettejüket a Bridge Budapest Árnyékprogramja kötötte össze azzal a céllal, hogy hidat képezzenek az üzleti és civil szféra között. A program során látszólag két távoli terület vezetői kapcsolódnak és inspirálódnak egymás vezetői tudásából, dilemmáiból és tapasztalataiból.
Hámori Luca ökölvívó: Azt, hogy miért jó, amikor lányok egymást ütik, csak az tudja, aki ezt a sportot űzi
Hámori Luca az első magyar női ökölvívó, aki kijutott egy olimpiára, a kőszegi lány ráadásul két mérkőzést is nyert Párizsban. Hogyan éli meg, hogy sokan nem ezért, hanem az algériai Imane Helif elleni meccse miatt emlékeznek rá? Megbánt-e valamit a történtekkel kapcsolatban és mit tanult belőle? Mennyire agresszív a ringen kívül? Hogy telnek a mindennapjai az olimpia óta, mik a jövőbeli tervei és mit gondol a Sztárboxról? Egyebek között ezekről mesélt lapunknak. Interjú.
"Van benne ellenállás" – beszélgetés Timár Katalinnal, a Ludwig Fordított tárgyak című kiállításának kurátorával
Úgynevezett bizonytalan identitású tárgyakat keresett a Ludwig Múzeumban megtekinthető különleges kiállításához Timár Katalin kurátor. A textilmunkák és kerámiák mellett hagyományos és extrém alapanyagokkal és technikákkal készült alkotások grandiózus gyűjteménye számtalan narratívát enged meg a befogadó számára, melyek egyszerre mélyen tanulságosak és felszabadítóan szórakoztatóak. Olyan nagyszerű alkotások és gondolatok bújnak meg az utolsó sarokban is, hogy a látogató könnyen érezheti úgy, hogy lemarad valamiről, ha nem néz mindent végig.
Innovatív startupból kellene több, mint akkugyárból – interjú Balogh Petya angyalbefektetővel
Tízből jó, ha egy startup befut, mégis megéri innovatív cégekbe fektetni, egyébként sosem törünk ki az akkugyártó szerepéből. Ám ehhez az állami kockázati tőkének is piaci alapon kellene dolgoznia – fejtette ki az üzleti világban „Petyának” hívott Balogh Péter, a STRT Nyrt. főtulajdonosa.
Orbán: Brüsszelből már nyilvánosan megüzenték, hogy „vége van, miniszterelnök úr”
Brüsszelnek bábkormányokra van szüksége – riogatott a Kossuth rádiónak adott interjújában Orbán Viktor. Majd megdicsérte a Mi Hazánkat, hogy csak ők szavaztak a migrációs paktum ellen.
Magyar Péter a HVG-nek: Az Orbán-kormány már azokért sem dolgozik, akik megszavazták
Hogyan működik majd a Tisza Párt jelöltjeinek a toborzása, mi a válasza Orbán Viktor bábkormányozó beszédére, és miért nem örül annak, ha Brüsszelben neki drukkolnak? Magyar Péter a párt október 23-i rendezvénye után adott interjút a HVG-nek.
Ha valami túl tökéletesnek látszik, akkor vélhetően nem igaz – Janecskó Kata író a romantikus csalókról
A férfiak jobban szégyellik, ha szerelmet színlelő bűnözők kicsalják a pénzüket, és nem mernek olyan nyíltan beszélni róla, mint a nők – mondja Janecskó Kata, aki Nők a hálóban című könyvében elkövetővel és károsultakkal is beszélgetett.
„1956-ban egy élhetőbb világért harcoltunk” – Karátson Gábor író a HVG-nek 2007-ben a forradalom emlékének meggyalázóiról
Lehet mondani, hogy 1956 annyiféle, ahányan részt vettek benne, de igazsága csak egy volt – mondta az ELTE forradalmi bizottságában betöltött szerepéért egykor börtönre ítélt Karátson Gábor a HVG-nek, még 2007-ben. Mivel a 2015-ben elhunyt író, festő szavai ma talán még aktuálisabbak is, mint megjelenésük idején, az interjú újraközlésével is segíteni szeretnénk a tisztánlátást, miután Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója 1956-tal kapcsolatban a hősök emlékét gyalázó nyilatkozatot tett.
Kamala Harris autokraták és diktátorok közé sorolta Orbán Viktort Stephen Colbert műsorában
Szerinte Donald Trump azért kedveli Putyint és a hozzá hasonló politikust, mert hízelegnek neki.
Szoboszlai Dominik: Nagy céljaim vannak, de mindig csak olyanokat tűzök ki magam elé, amelyek reálisak
A magyar válogatott csapatkapitánya a Men in Blazersnek adott interjúban arról is beszélt, milyen tanácsot adna gyerekkori önmagának.
Kovács András Péter: „Ugyanabból az anyagból vagyunk mindannyian”
Véletlenül kiküldte az interjú menetét Boris Johnsonnak a riporter, lemondták a BBC-s beszélgetést
A műsorvezető a hibát „kínosnak és elkeserítőnek” nevezte. A BBC-t pedig többen arra szólították fel, cserélje le a riportert, és más újságíró készítse el az interjút.
Egy időn túl önmagába roskad, ha a cégeket csak azért csinálják az emberek, hogy több pénzük legyen
Emőke, aki bűnelkövető fiatalok pártfogó felügyelőjeként járt először a bagi cigánytelepen és Tamás, aki a Fibonacci-spirált tetováltatta magára, hogy sose feledje a helyes arányok fontosságát. Egy jogász-szociálpedagógus, aki olyan Magyarországról álmodik, ahol mindenki születésétől függetlenül minőségi oktatáshoz juthat, és egy mérnök, akinek a cége magyar vállalatként elsőként szerezte meg a Google Cloud premier partneri státuszát. Egy realista álmodó, akinek a szülői mentorprogramon túl már a jövő szakpolitikusi képzésére is van terve, és egy menedzser, akinek az az álma, hogy a vállalatot az amerikai tőzsdére vigye. Dr. Both Emőke, a BAGázs Egyesület alapítója és Szatmári Tamás, a felhős technológiával és adatelemzéssel foglalkozó Alíz Technologies Kft. ügyvezetője. Kettejüket a Bridge Budapest Árnyékprogramja kötötte össze azzal a céllal, hogy hidat képezzenek az üzleti és civil szféra között. A program során látszólag két távoli terület vezetői kapcsolódnak és inspirálódnak egymás vezetői tudásából, dilemmáiból és tapasztalataiból.
Aki egymaga működtet egy alapítványt, az olyan, mint a kínai tányérpörgető artista
Tíz évvel ezelőtt felhívtak egy anyukát, hogy menjen a gyerekért az óvodába, mert valami baj van vele. Csütörtöki nap volt – erre azért emlékszik, mert aznap dolgozott ott utoljára. A kisgyerekről kiderült, hogy cukorbeteg, az óvodáról, hogy nem akarja visszafogadni, az anyukáról pedig, hogy nem adja fel könnyen, főleg, ha igazságtalansággal találkozik. Kocsisné Gál Csilla ma már a Szurikáta Alapítvány a Diabéteszes Gyermekekért kuratóriumi alapítójaként és elnökeként segít a gyerekeknek és családtagjaiknak megtanulni a betegség komplex kezelését, életmódot váltani és megküzdeni az előítéletekkel. Ezúttal Vágó Beáta fekete öves HR-tanácsadóval alkottak egy párost. Kettejüket a Bridge Budapest Árnyékprogramja kötötte össze azzal a céllal, hogy hidat képezzenek az üzleti és civil szféra között. A program során látszólag két távoli terület vezetői kapcsolódnak és inspirálódnak egymás vezetői tudásából, dilemmáiból és tapasztalataiból.
Orbán Viktor: Most, hogy lement a víz, bemutatom a nagy tervem
Magyarország megvédte magát a miniszterelnök szerint, aki azt is bejelentette, hogy szerdán előáll nagy tervével a magyar gazdasággal kapcsolatban.
Volodimir Zelenszkij szerint az orosz–ukrán háború vége közelebb van, mint gondolnánk
Az ukrán elnök szerint azonban a háború lezárásához erős hadsereg kell, ehhez viszont országának segítségre van szüksége.
Pascale Robert-Diard francia írónő: Féltem, hogy olyasvalakinek tüntetnek fel, aki megkérdőjelezi a me too létét
Nyomozás egy minden gyanú felett álló kamasz lány lelkében: pszichokrimi a Le Monde jogi-bűnügyi újságírójának első regénye, A kis hazug. A szerző, Pascale Robert-Diard szeptember 29-én mutatja be a kötetet a Millenárisban.
„Sosem merült fel bennem, hogy ne autóversenyző legyek” – 16 éves magyar tehetség hasít a Forma–1 felé
Tizenkét évesen már Olaszországba költözött, hogy autóversenyző legyen, most, tizenhat évesen pedig már a Formula–4-ben szerepel Molnár Martin, aki azt mondja, a sport meg az iskola mellett gyakorlatilag nincsen is ideje mással foglalkozni. Interjú.
"Nem kelt bizalmat, hogy Szijjártó állandóan Lavrovval fotózkodik"
Az amerikai hadsereg korábbi európai főparancsnoka szerint márpedig hatalmas politikai viták lehetnek ugyan, de odáig sohasem szabad eljutni, hogy megkérdőjeleződjön a bizalom.

Szürreális módon jutott tovább a Real Madrid, egy potyagól után fordított a tavalyi BL-döntős Dortmund
Kialakult a legjobb nyolc mezőnye.
Medián: A fideszesek többsége is Magyar Péter áfajavaslatát kérné, nem Orbán visszatérítéses ígéretét
A nyugdíjasok 70 százaléka inkább választaná az általános 5 százalékos élelmiszeráfát, mint a részükre a kormány által beígért teljes áfa-visszatérítést a zöldség és gyümölcs vásárlása után.
Kösz, jól Schwab Richárddal: Ha a barátaid kocsmában ünnepelnek, kell egy másik társaságot is választani
Hogyan változtathatunk az életmódunkon anélkül, hogy néhány hét alatt feladnánk? Miért káros, ha végletekben gondolkozunk? Belefér a kiegyensúlyozott táplálkozásba a sütemény?
Rendkívüli tájékoztatót tartott a polgármester, miután több mint 600-an betegedtek meg Nagykőrösön
Egyelőre rejtély, mi okozta a fertőzést.
Új magasságokban a kormányzati sikerkommunikáció: harmadik éve dicsekednek ugyanazzal a fejlesztéssel
Ha egy harckocsi kétszer is legördülhet a gyártósorról, akkor 600 felújított orvosi rendelőt hányszor lehet sikerként eladni?
Egy belső sávban „ragadt” autóst büntettek a rendőrök – videó
Nem csak a száguldozókkal van baj.
Balogh Gábor az öttusasikerekről: „Ezekben az eredményekben sem a szövetség, sem én nem fogunk díszelegni”
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.